„Pasuję Cię na ucznia”

         

           24 października 2019 r. o godz.16.00 odświętnie ubrani pierwszoklasiści, piękna  dekoracja holu – wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klas Ia i Ib wypadło jak najbardziej uroczyście.
36 uczniów klas pierwszych pod czujnym okiem wychowawczyni mgr Katarzyny Sochackiej i mgr Ewy Skubisz  przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym „oddała głos”. Z pomocą uczniów klasy VIII dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość wiedzy o Polsce, pięknie zaśpiewane piosenki, wzorowa recytacja były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor mgr Halina Klepacka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła dotykając ołówkiem –
Następnie przedstawiciele klasy VIII życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci

 

Galeria z wydarzenia:


Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-