Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

 

            Dnia 25 października 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Uczniowie klasy 3 A wraz z wychowawcą przygotowywali się do tego wydarzenia już od dłuższego czasu. Przynosili różnorodne materiały: plastikowe butelki, kolorowe kartony, styropian, folę bąbelkową, suche liście, gałęzie itp. Wykonywali z tych materiałów różne elementy: kwiaty, kolorowe liście, dziuple, zwierzaki, gałązki. Wszystko po to, aby powstało przepiękne Magiczne Drzewo Słodziaków. Jedna z uczennic wykonała papierowe sylwetki niemal wszystkich bohaterów książki. Gdy Drzewo było gotowe przyszedł czas na obchody Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie samodzielnie odczytywali fragmenty książki „Gang Słodziaków”. Urozmaiceniem wydarzenia były różnorodne łamigłówki, krzyżówki, rysowanie ilustracji do przeczytanych opowiadań oraz rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze wspólnej pracy i świetnej zabawy.

 

Galeria z wydarzenia:


Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-