SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU „NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”

SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA W RAMACH PROJEKTU „ NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”

           W dniu 15.05.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. I. Krasickiego w Dubiecku odbył się projekt profilaktyczny „Nie zmarnuj swojego życia”. Było to podsumowanie działań wychowawczych, zdrowotnych, profilaktycznych  wśród młodzieży klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z terenu Gminy Dubiecko oraz Liceum Ogólnokształcącego w Dubiecku, podjętych w bieżącym roku szkolnym.

Celem projektu „Nie zmarnuj swojego życia”  i całorocznych działań było pokazanie młodemu człowiekowi właściwej ścieżki rozwoju, kształcenie umiejętności podejmowania mądrych wyborów. Biorąc pod uwagę, że młodzi ludzi są bardzo ciekawi świata, pociąga ich to, co nieznane, zasadne było zorganizowanie zajęć i spotkań, podczas których ważna była rozmowa – czym są używki, jakie są skutki ich zażywania, czym są e- uzależnienia i dlaczego warto być asertywnym?

Podczas spotkania Bęsiu i DJ Jonas tłumaczyli młodzieży, że dzięki asertywności mogą lepiej wyrażać emocje i być pewni siebie i swoich decyzji; że jedno spróbowanie substancji odurzających może skończyć się bardzo źle, a konsekwencje młody człowiek może ponosić do końca życia. Założeniem zajęć i projektu było ostrzeżenie i wyczulenie na to, jak dbać o swoje zdrowie, jakich wybierać znajomych, by uniknąć „ściągnięcia na dno”.

Ogółem w projekcie w dniu 15.05.2019 r. wzięło udział 176 uczniów ze szkół:

  1. PSP im. I. Krasickiego w Dubiecku
  2. PSP w Bachórcu
  3. PSP w Iskani
  4. Zespołu Szkół w Nienadowej
  5. Zespołu Szkół w Przedmieściu Dubieckim
  6. Liceum Ogólnokształcącego w Dubiecku

       Organizatorem i inicjatorem spotkania pod patronatem Wójta Gminy Dubiecko, była pani Joanna Pyra. W pomoc przy organizacji zaangażowane były również panie Emilia Kaszycka, Katarzyna Sobel, Monika Kasprzyk, Magdalena Nowak, s. Mariola Stanowska i Agnieszka Służała – nauczycielki
PSP im. I. Krasickiego w Dubiecku.

   Sprawozdanie opracowała

                                                                                                                Joanna Pyra

 

Galeria z wydarzenia:


Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-