#Każdy inny -wszyscy równi.

To była niezwykła lekcja, której nie „odda” żaden podręcznik. Lekcja pokory, wzruszenia i zadumy w tym świątecznym czasie. Lekcja, którą mogliśmy przeżyć dzięki Podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Bachórcu oraz wystawionych przez nich Jasełkach. Ci wspaniali ludzie pokazali nam, jak cieszyć się z bycia razem, wspierać w trudnych chwilach i walczyć z niedogodnościami związanymi z niepełnosprawnością. Jak współpracować, by stworzyć zgrany duet, mimo swoich ograniczeń. Jak wyrazić siebie nie używając słów-po cichu, nieśmiało, z niewinnością dziecka i z otwartym sercem. Za te wszystkie piękne emocje i łzy wzruszenia, wspólne kolędowanie i każdy uścisk dłoni – bardzo dziękujemy. Dziękujemy siostrze przełożonej Małgorzacie Gujda za możliwość przebywania w tym pięknym miejscu, gościnność i dobre słowo. Dziękujemy pani Krystynie Kłosnowskiej za zorganizowanie tego spotkania, oprowadzenie po placówce oraz zapoznanie uczniów kl. 5b ze specyfiką pracy w ŚDS. Działanie zostało podjęte we współpracy z rodzicami, środowiskiem lokalnym w ramach ogólnopolskiego projektu „Każdy inny, wszyscy równi”, który realizujemy w naszej szkole. #każdyinnywszyscyrówni

Galeria:

Pozostałe wpisy w kategorii: "Każdy inny- wszyscy równi"-