Uniwersytet Dzieci w Klasie „Mistrzowie planowania…”

Pierwsze dwa scenariusze, takie „na rozgrzewkę”, za nami. Na zajęciach w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci w Klasie „Mistrzowie planowania…” poznawaliśmy sposoby, jak gimnastykować wyobraźnię oraz jak wpaść na świetny pomysł. Do obydwu tematów projektowych uczniowie obejrzeli krótkie filmiki, szukając w nich odpowiedzi na pytania, po co myślimy, po co ćwiczyć myślenie i co jest potrzebne, by wpaść na jakiś pomysł? A po nich czekało na uczniów mnóstwo wyzwań w postaci zadań indywidualnych i grupowych, w czasie których rozgrywali mecze skojarzeń, animowali smoki, transformowali rzeczy zwykłe w zupełnie nowe i niebanalne, wyruszały na wyprawę i poznawały, że łańcuch, gwiazda i lupa to klucze do wymyślania niebanalnych pomysłów.

Galeria:

Pozostałe wpisy w kategorii: „Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł? Dla klas 2-3”.-