Spotkanie z policjantem

                       Dnia 09.10. 2018 roku w Samorządowym Przedszkolu w Dubiecku odbyło się spotkanie przedszkolaków z panem policjantem z Komisariatu Policji w Dubiecku – sierżantem sztabowym Maciejem Sochackim.

         Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały w prezencie opaski odblaskowe, a pan policjant dyplom Przyjaciela Przedszkola.

Galeria z wydarzenia:


Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności przedszkole-