Poznajemy historię Twierdzy Przemyśl.

Uczniowie ( kl.4b, 7a,b) udali się na zajęcia w Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej , gdzie w ramach spotkania z pracownikami muzeum uczestniczyli w warsztatach i zwiedzili wystawę opowiadającą historię Twierdzy Przemyśl. Po sporej dawce wiedzy plastyczno – historycznej dopełnieniem tematu wyjazdu był seans w kinie Helios . Adresowany do młodych widzów „Cudowny chłopak…” nie jest bajką z happy endem. Pokazuje do czego prowadzi nienawiść, czym są rozpacz i ból. I jednocześnie proponuje opowieść o człowieczeństwie, które można zachować nawet w najtrudniejszych czasach i okolicznościach. A wreszcie razem z babcią Juliena uczy szacunku dla inności, nie oceniania po pozorach. Był to kolejny punkt z realizowanego w naszej placówce ogólnopolskiego projektu „Każdy inny – Wszyscy równi”.

Galeria:

Pozostałe wpisy w kategorii: "Każdy inny- wszyscy równi"-