Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”

           W dniu 29 marca 2019 roku w budynku Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Przemyślu we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, Wójtem Gminy Dubiecko oraz Publiczną Szkołą Podstawową im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku.

           W tym roku była to już 42. edycja tego cieszącego się od lat dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli turnieju, w której wzięło udział 73 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z 7 gmin powiatu przemyskiego tj. Bircza, Dubiecko, Krzywcza, Orły, Przemyśl Wieś, Krasiczyn, Żurawica. Z naszej szkoły do turnieju powiatowego zakwalifikowały się 4 osoby: Marlena Iwanicka i Kamila Brożyna w kategorii kl. I-VI oraz Julia Niedźwiedź i Dominika Dymon w kategorii kl. VII-VIII i 3 klas z gimnazjum. Bardzo dobre II miejsce w finale zdobyła Dominika Dymon w kategorii kl. VII-VIII i 3 klas z gimnazjum, Julii Niedźwiedź zabrakło 1 punktu do awansu do finału. Kamila Brożyna zdobyła nagrodę jako najmłodsza uczestniczka turnieju finałowego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

                W wyniku rozgrywek finałowych w formie wylosowanych pytań ustnych, jury w składzie:  mł. bryg. Jacek Dudek – przewodniczący komisji, mł. bryg. Piotr Majka – v-ce przewodniczący komisji, Agnieszka Cynowska-Porada – sekretarz komisji, kpt. Łukasz Zieliński – członek komisji, asp. Marcin Buczek – członek komisji,  wyłoniło zwycięzców.

 

Grupa I (szkoły podstawowe klasa I-VI)

I miejsce – Karolina Gaweł, Szkoła Podstawowa w Orłach

II miejsce – Rafał Zając, Szkoła Podstawowa w Orłach

III miejsce – Katarzyna Hołyszko, Szkoła Podstawowa w Zadąbrowiu

 

Grupa II (klasy VII-VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjum kl. III)

I miejsce – Julia Kurasz, Publiczne Gimnazjum w Dubiecku

II miejsce – Dominika Dymon, Szkoła Podstawowa w Dubiecku

III miejsce – Klaudia Ilba, Szkoła Podstawowa w Drohojowe

 

Grupa III (szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne)

I miejsce – Aleksandra Gaweł – II LO w Przemyślu

II miejsce – Katarzyna Kamińska, LO w Dubiecku

III miejsce – Arletta Szybiak – LO w Dubiecku

Każdy z uczestników otrzymał nagrody ufundowane m.in. przez Komendę Miejską PSP w Przemyślu, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Wójta Gminy Dubiecko. Zwycięzcy pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej będą reprezentować powiat przemyski w Eliminacjach Wojewódzkich OTWP, które odbędą się w dniu 17 maja 2019 roku.

Galeria z wydarzenia:


Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-