Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w naszej szkole.

7 listopada 2023 roku, gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli z Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”, którzy przyjechali do naszej szkoły z wystawą mobilną
Co można zobaczyć?
Wystawa Mobilna PCN to zbiór piętnastu eksponatów, pokazujących esencję tego, co można będzie zobaczyć, dotknąć i wypróbować w siedzibie PCN.
Czego można dotknąć?
Eksponaty są interaktywne i zachęcają do samodzielnego eksperymentowania. Dzięki temu eksponaty wzbudzają ciekawość i zachęcają do zadawania pytań: Jak to jest zrobione? Jak to działa?
Eksponaty nawiązują do tego co można doświadczyć w PCN w myśl haseł:
• „Świat Wokół Nas”, czyli to, co naturalne, przyroda, prawa rządzące światem, zjawiska fizyczne, chemiczne, budowa materii ożywionej i nieożywionej, systemy ekologiczne. Poprzez zabawę z eksponatami takimi jak: „Cykl życia drzewa”, „Jakie to drewno”, „Tlen” można poznać ciekawostki związane z drzewami i drewnem, a także tlenem.
• „Nasza Cywilizacja”, czyli to, co my ludzie wytworzyliśmy korzystając z naszych umiejętności i pozyskanej wiedzy, artefakty, technika i technologia, matematyka, kultura itp. Przy pomocy eksponatów można stworzyć film animowany, poznać działanie kiwonu.
• „My, Ludzie”, czyli funkcjonowanie organizmu człowieka, zmysły, anatomia i fizjologia, procesy poznawcze, rozum – logiczne myślenie itd. Przy pomocy eksponatów takich jak „Siła ludzkich mięśni”, „Kto dalej” można wypróbować siłę swoich mięśni, czy porównać swój skok, do skoków różnych zwierząt.
Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły!!!

Galeria z wydarzenia:


Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-