Głosujcie na nasz projekt „Gra o dom”

Fundacja mBanku

          Prosimy o głosowanie na nasz projekt „Gra o dom” wchodząc na stronę https://mpotega.pl/glosowanie. Od 15.06. do 29. 06.2018r. trwa głosowanie na najciekawszy projekt V edycji mPotęgi i na nagrodę publiczności.

 

Projekt „Gra o dom” realizowany w ramach „Programu mPotęga”

      Od 12 września 2018r. rusza w szkole  drugi projekt matematyczny Stowarzyszenia „Dobry Start – Dobra Przyszłość” tworzony we współpracy z nauczycielami matematyki Szkoły Podstawowej w Dubiecku. projekt składa się z trzech etapów i polega na zaproponowaniu dzieciom wykorzystania wiedzy matematycznej przy budowie wymyślonego domu. Każda klasa musi nabyć odpowiednią działkę , materiał potrzebny do budowy, wykonać projekt i makietę domu oraz odpowiednio urządzić wybudowany dom, a na koniec rozliczyć się z otrzymanego na budowę kredytu. Projekt łączy elementy zabawy i rywalizacji w nauce matematyki. Uczniowie rozwiązują zadania i podejmują wiążące ich na całe życie decyzje, mogą poczuć się dorosłymi i odpowiedzialnymi ludźmi. Realizując projekt chcielibyśmy osiągnąć bardzo ważny cel – przekonać uczniów, że matematyka jest niezbędną w codziennym życiu, że można się nią bawić, współpracować i rywalizować jednocześnie. 

Zachęcamy do współpracy rodziców, rodzeństwo. Mamy nadzieję, że projekt „Gra o dom” stanie się miłą, rodzinną rozrywką na jesienne wieczory. 

Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-