Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Ponadczasowe wartości czytania książek – list do rodziców od uczniów, promujący czytelnictwo i ukazujący większą wartość czytania książek nad spędzaniem czasu przed komputerem.

                                      Drodzy Rodzice!

         Każdy w tych czasach posiada urządzenia elektroniczne, takie jak telefon, komputer lub telewizor i bardzo dużo czasu spędza przed tymi urządzeniami, a w szczególności młodzież. Coraz mniej osób w wieku nastoletnim czyta książki, ponieważ „wszystko jest opisane w Internecie”, ale jak wiadomo nie wszystkie informacje zawarte w artykułach z Internetu są prawdziwe, dlatego też warto sięgnąć po książki.

Książka posiada wiele zalet, których młodzież w dzisiejszych czasach nie dostrzega, a jest to między innymi fakt, że książka pomaga nam rozwijać język oraz słownictwo, przez co nauczymy się znaczenia nowych słów, których nawet nie znaliśmy. Książka pobudza naszą wyobraźnię oraz uczy budować w niej obrazy, przez co podczas czytania jakiejkolwiek lektury, w której opisane jest jakieś zdarzenie, coraz łatwiej będzie nam to sobie wyobrazić i poczuć się, jakbyśmy to my byli bohaterami danych opowieści. Książki dostarczają nam wiedzy o innych krajach i kulturach, o przyrodzie, technice, historii i o wszystkim, czego chcielibyśmy dowiedzieć się więcej, a te rzeczy, o których czytamy mogą przydać się czasami na lekcjach w szkole lub może nawet w późniejszym życiu. Książka rozwija nasze uczucia i zdolność do empatii, przez co wyrabia w nas umiejętność wczucia się w czyjąś sytuację.

Takich zalet jest oczywiście wiele innych, a te, które zostały tutaj przedstawione, to tylko garstka, które książka posiada i z naszego punktu widzenia warto je czytać, ponieważ dużo nas uczą, a w przyszłości mogą się przydać w życiu codziennym

                                                        Uczniowie szkoły

Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-