Gratulujemy!!!

W tym roku odbyło się VII Dyktando Krakowskie. Jest to ogólnopolski konkurs pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i najważniejsze wydarzenie Miesiąca Języka Ojczystego organizowanego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dyktando składało się z dwóch kategorii: „otwartej” (dla osób powyżej 15. roku życia) oraz „junior” (dla dzieci i młodzieży do 15. roku życia). Oba dyktanda pisało ponad trzysta osób z całej Polski, a także z zagranicy.
Od kilku lat w wydarzeniu tym uczestniczy nasz nauczyciel, pan Rafał Chruścicki, który pracuje w komisji oceniającej prace. Zaś w tym roku do grona piszących dyktando dołączył nasz uczeń z klasy 6a, Jakub Chruścicki. Wcześniej solidnie przygotowywał się do swego debiutu w konkursie, a w sobotę, 9 marca, w auli w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zmierzył się z ortografią polską.
Tradycyjnie tekst dyktanda zarówno dla młodych mistrzów ortografii, jak i dla profesjonalistów, napisała pani dziekan Wydziału Polonistyki UJ prof. Mirosława Mycawka.
Sukcesem jest na pewno sam udział Jakuba w dyktandzie. Jednak nasz szóstoklasista zajął w nim 4. miejsce. Od pierwszego miejsca na podium dzieliły go jedynie 3 pomyłki.
Zdjęcia Kuby odbierającego gratulacje za tak świetnie napisane dyktando można obejrzeć na oficjalnej stronie UJ. Po oficjalnej części konkursu miał on też okazję poznać osobiście autorkę dyktanda. https://www.facebook.com/share/p/cYb7ywYF1iEbVZ8Y/
Jeszcze raz gratulujemy Kubie i jego Rodzicom odniesionego sukcesu!
Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-