Wycieczka do Krakowa tropem legend krakowskich.

W dniu 9 maja 2022 roku uczniowie z klas: 4 b i 5 a zwiedzali gród Kraka tropem legend krakowskich.

Kraków ma do zaoferowania mnóstwo legend, a najwięcej z nich związanych jest z Wawelem i okolicznymi kościołami. Dlatego dzieci zwiedziły Dziedziniec Zamkowy, Katedrę, Krypty Królewskie, Dzwon Zygmunt, Jamę Smoka, Kościół Mariacki, Sukiennice oraz Uniwersytet Jagielloński Collegium Maius. Ponadto spacerując ulicami Grodzką i Kanoniczą, które stanowiły kiedyś fragment Drogi Królewskiej, grupa zatrzymywała się przy różnych gotyckich, renesansowych i manierystycznych kamieniczkach. Na szczególną uwagę zasługują: romański kościół świętego Andrzeja, dom Jana Długosza, a także Muzeum Archidiecezjalne, w którym mieści się dawne mieszkanie Karola Wojtyły.
Po obiedzie w restauracji Pod Smoczą Jamą był czas relaksu w Ogrodzie Zoologicznym, gdzie uczniowie samodzielnie szukali obiektów swoich zainteresowań – egzotycznych zwierząt, spacerując wśród burzy kwiatów, m.in. rododendronów i azalii.

Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-