Wycieczka do Krakowa kl VIIIB 11.10.2019r.

       

        W dniu 11.10.2019r. uczniowie kl. VIIIB pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Muzyczka, Jana Ślimaka i Andrzeja Romańskiego uczestniczyli w 1-dniowej wycieczce do Krakowa. Trasa wycieczki przebiegała przez tereny Podkarpacia i Małopolski (pogórze Dynowskie, Ciężkowickie, Wielickie, Bramę Krakowską. Celem wycieczki było poznanie dziejów historycznych dawnej stolicy Polski (czemu służyło zwiedzanie i przejście Drogą Królewską od Barbakanu po Wzgórze Wawelskie (wawel), poznanie życia i działalności wybitnych Polaków. Uczniowie zwiedzili także Muzeum (Akwarium) przyrodnicze oraz odbyli spacer po Ogrodzie Zoologicznym w Lasku Wolskim. Mieli możliwość dokładnego zwiedzenia Rynku Głównego, jego zabytkowych kościołów – zakupu licznych pamiątek, własnych refleksji dotyczących życia, funkcjonowania społeczności tego nadwiślańskiego grodu. Wszyscy z zadowoleniem, pełni wrażeń wspominali w drodze powrotnej czas wykorzystany na wycieczce.

Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-