Walentynkowy Kiermasz Ciast 14 luty 2017r.

 

14 lutego – WALENTYNKI – czyli dzień zakochanych w kalendarzu. W naszej szkole w tym dniu odbył się „Walentynkowy Kiermasz Ciast”.

Zorganizowaliśmy go z myślą o niesieniu pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują. Postanowiliśmy pomóc chorej na raka 12-letniej Emilce – naszej rówieśniczce. Dołączyliśmy do akcji zbierania pieniędzy terapię u dr Burzyńskiego w Houston. Koszt takiej terapiito 1 380 000zł – to ogromny wydatek dla jej rodziców. Część z nas podjęła się wspólnie z rodzicami pieczenia ciast i ciasteczek. Panie z kuchni zrobiły pyszną owocową herbatę. Panie w szkole też piekły ciasta w domu. A cała reszta braci szkolnej bardzo chętnie kupiła i jadła domowe pyszności. Były to ciasta z owocami, z bitą śmietaną, z galaretką, z kremem. Cała fura ciastek, ciasteczek, rurek, babeczek, mufinek i piernikowych serc. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem i przeszła najśmielsze oczekiwania – zebraliśmy 1694 zł i 10 groszy.

Dziękujemy naszym mamom: p. Agacie Ch., p. Agnieszce B. i Dorocie O., które pomagały w sprzedaży i pakowaniu ciasteczek. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc – bo życie ludzkie jest wielką wartością.

Pozdrawiamy Cię EMILKO.

Opracowała: dyrektor Teresa Blecharczyk

Galeria z wydarzenia:


Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-