NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI

NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI

W tym roku szkolnym klasa 3A wraz z wychowawcą realizuje Projekt „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Uczniowie będą sprawdzać czy dodawanie, odejmowanie, mierzenie i przeliczanie przydaje się poza klasą. Projekt ma na celu pokazanie najmłodszym, jak wykorzystywać umiejętności zdobyte w szkole w codziennych sytuacjach.
Organizatorem projektu w roku szkolnym 2022/2023 są Sabina Piłat oraz Grupa MAC S.A., z siedzibą
w Kielcach przy ulicy Witosa 76, 25-561 Kielce.
Projekt składa się z ośmiu modułów, w których uczniowie odkryją, w jaki sposób matematykę można wykorzystać w codziennym życiu.
W tej odsłonie projektu na uczniów czekają moduły:
•    Matematyka na drodze
•    Matematyka u krawca
•    Matematyka na święta
•    Matematyka w muzyce
•    Matematyka w architekturze
•    Matematyka w kinie
•    Matematyka w ZOO
•    Matematyka w parku
Klasa 3A w październiku zrealizowała I moduł projektu – Matematyka na drodze
Przeprowadzono zajęcia w oparciu o scenariusz i materiały zamieszczone w module. Elementem zajęć był spacer po najbliższej okolicy, wokół szkoły i odszukanie elementów matematycznych związanych z ruchem na drodze. Zajęcia były doskonałą okazją do przypomnienia ważnych dla dzieci zasad ruchu drogowego, ze zwróceniem uwagi na to, że elementy matematyczne na drodze porządkują ruch i zapewniają bezpieczeństwo. Zajęcia na świeżym powietrzu posłużyły także przećwiczeniu umiejętności przechodzenia przez ulicę.
Efektem finalnym było odszukanie matematyki na drodze w najbliższym otoczeniu oraz wykonanie notatek (pisemnych, wizualnych, mapy myśli) z zaznaczeniem elementów znalezionych w otoczeniu. Potwierdzeniem realizacji modułu jest certyfikat dla nauczyciela i odznaki dla uczniów.

Galeria z wydarzenia:


Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-