Międzynarodowy dzień Gier Planszowych

 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=595947572327766&id=100057375852633 Tegoroczny Dzień Gier Planszowych świętowaliśmy w naszej szkole w klasach 4-6.
        Wszyscy uczniowie świetnie się bawili grając podczas lekcji bibliotecznych w różnorodne gry, od klasycznych warcabów począwszy, poprzez ulubiony przez wszystkich Eurobusiness/Monopolly, na różnych grach tematycznych skończywszy. A gdy uczniom było mało, grali jeszcze po lekcjach w świetlicy.
Była to doskonała okazja, aby przekonać się, jak miło można spędzić czas wśród przyjaciół, mając z nimi bezpośredni kontakt. Ile pozytywnych emocji może wywołać współzawodnictwo i dobra zabawa. Dzieci uświadomiły sobie, że gry planszowe, oprócz konieczności logicznego myślenia i szybkiego działania, wywołują u nich głównie śmiech w przeciwieństwie do gier komputerowych, które często są źródłem stresu i frustracji. Krótko mówiąc – same korzyści! Trzeba będzie w naszej szkole taki dzień zorganizować ponownie, tylko z innej okazji 🙂

Galeria z wydarzenia:


Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-