Lubicie świeże chrupiące bułeczki?

Lubicie świeże chrupiące bułeczki?
A zwracacie uwagę na skład kupowanego w sklepie pieczywa? Niestety, większość bułek zawiera substancje spulchniające i konserwujące, dlatego najlepiej piec własne, domowe pieczywo. W tym trudnym czasie Koronawirusa tym bardziej warto otworzyć domową piekarnię i nie kupować niepakowanego pieczywa.

Chcę Was zainspirować do przygotowania własnych bułek pszenno-jogurtowych, które zawierają naturalne składniki, błonnik pokarmowy z mąki pełnoziarnistej i ziaren, pięknie wyrastają dzięki drożdżom, chrupią i smakują doskonale. Wystarczy kilka podstawowych składników, kilka minut na wyrobienie ciasta, a potem to już pozostaje świetna zabawa przy formowaniu bułek – frajda dla całej Rodziny.

 

Składniki na 15 małych bułeczek:
-100 g mąki pszennej ciemnej
-150 g mąki pszennej jasnej
-20g oliwy z oliwek
-80g wody
-400g mąki pszennej
-40g świeżych drożdży
-1,5 łyżeczki soli
-400g jogurtu naturalnego

Sposób przygotowania:
Drożdże pokruszyć i rozpuścić w wodzie (najlepiej letniej). Dodać oliwę z oliwek, jogurt i sól- wymieszać. Do mokrych składników dodać mąki i wyrobić ciasto ręcznie lub za pomocą maszyny. Ciasto ma odrywać się od ręki. Na oprószony mąką blat wyłożyć ciasto i uformować długi wałek. Pociąć go na 15 części. Z każdego kawałka uformować owalną bułeczkę lub wałek, z którego zapleciecie bułkę. Układać bułeczki na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce. Przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia (ok 30 min). Bułeczki pomalować mlekiem za pomocą pędzelka i posypać sezamem lub innymi ziarnami/nasionami. Na spód piekarnika wstawić naczynie z wodą (szklanka wody wystarczy). Piekarnik rozgrzać do 220 stopni. Wstawić formę z bułeczkami nad naczynie i piec do złotego koloru (20 minut). Ostudzić i zajadać. Idealne na śniadanie lub jako przegryzka do obiadu np. do leczo.

Dietetyk
Jagoda Smolińska

Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności przedszkole-