„Lekturki spod chmurki” cd.

Uczniowie klasy IIa zrealizowali zadania dotyczące wybranej lektury z modułu I – podróże po Polsce. W lekturnikach namalowały tematyczne ilustracje i umieściły najważniejsze informacje związane z opowieścią o Marii Skłodowskiej-Curie „Mania dziewczyna inna niż wszystkie”. Dzieci przygotowały lapbooki związane z treścią przeczytanej lektury, a także zmierzyły się z przygotowaniem gry planszowej związanej z „przygodami” Manii. Wspólnie wybraliśmy się też w podróż do Warszawy, zbierając informacje o najważniejszych jej atrakcjach i zabytkach i zamieszczając je na plakacie. Przy okazji tej wyprawy dzieci nauczyły się zasad dotyczących zachowania się w podróży, zwłaszcza w sytuacji, gdy mogą się zgubić – przygotowały wspólnie tematyczną książeczkę, która będzie im wskazówką przed każdą wycieczką😊

Galeria z wydarzenia:


Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-