„…Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna…”

„…Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna…”

        W dniu 7 listopada 2018 r. odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jury w składzie: p. Katarzyna Sochacka – przewodnicząca, p. Anna Chruścicka oraz p. Ewa Młynarska po wysłuchaniu 11 uczestników postanowiło nagrodzić następujące osoby:

I miejsce – Karol Gąska (kl. III)

II miejsce – Natalia Bednarczyk (kl. IVa)

                  Milena Bembenek (kl. Va)

III miejsce – Julia Sowa (kl. IVb).

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy:

  1. Lidia Mosur (kl. Va)
  2. Adam Daraż (kl. III)
  3. Dorota Sura (kl. IVb)
  4. Martyna Bielec (kl. Va)
  5. Oliwia Osiak (kl. IVb)
  6. Julia Śmiałek (kl. IVb)
  7. Gabriela Tereszczak (kl. IVa).

Nagrodę specjalną otrzymał uczeń oddziału przedszkolnego Hubert Król ( oddział 0).

Nagrodzone osoby zaprezentowały utwory podczas uroczystości szkolnych w dniu 9 listopada 2018 r. w SP w Dubiecku.

Przygotowaniem dyplomów dla uczestników konkursu zajął się p. Rafał Chruścicki.

 

Konkursy rok szkolny 2017/2018

 

„100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”

          Pod koniec kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs historyczny „100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”, w którym rywalizowali uczniowie klas szóstych i siódmych w dwóch kategoriach wiekowych. Wyniki konkursu: pierwsze miejsce Aleksandra Jarema kl. 6a, drugie miejsce ex aequo Oliwia Kocaj kl. 6b i Bartosz Bubenko kl. 6b. Klasa siódma: pierwsze miejsce ex aequo Julia Nowak i Weronika Kaszycka, drugie miejsce Joanna Grzegorzak. Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy.

Gminny Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej

19 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Do etapu gminnego przystąpiło 7 uczniów z następujących szkół: PSP w Iskani, PSP w Nienadowej oraz PSP im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku. Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja wytypowała zwycięzców konkursu.

Czołowe miejsca zajęły uczennice:

I miejsce – Dominika Dymon kl. VIIb opiekun: Marianna Żak PSP w Dubiecku

II miejsce – Zuzanna Pyra kl. VIIa opiekun: Marianna Żak PSP w Dubiecku

III miejsce –Weronika Czyżowska opiekun: Agnieszka Baran PSP w Nienadowej

Organizatorem Gminnego Konkursu były Panie: Agnieszka Białogłowska oraz Marianna Żak.

       Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Kaszycka otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastyczno-fotograficznym „Wędrowne ptaki wodno-błotne Pobrzeża Słowińskiego”, realizowanym w ramach projektu nr LIFE13 NAT/PL/000018 pn. „Ochrona wybranych siedlisk i gatunków priorytetowych Ostoi Słowińskiej PLH220023 i Pobrzeża Słowińskiego PLB220003 Etap I”. Wyniki konkursu w załączeniu. Opiekę nad uczennicą sprawowała pani Joanna Pyra

Przegląd Pieśni Patriotycznych w PSP w Iskani

W dniu 14 listopada uczennice naszej szkoły: Aleksandra Stebnicka 7 b, Alicja Sacharzec 6 a, Nikola Goraś  1 a, Patrycja Hus 4 b  uczestniczyły  w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Publicznej Szkole Podstawowej w Iskani. Uczennica Alicja Sacharzec zajęła II miejsce.  Do Przeglądu Pieśni dziewczynki przygotowali państwo: Joanna Pyra, Anna Chruścicka, Janusz Chruścicki.

       W dniu 31 października 2017 roku Jury Konkursowe składające się z pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych dokonało przeglądu i oceny prac nadesłanych na konkurs malarsko-rysunkowy pn. „Jesienne impresje krajobrazowe organizowany dla dzieci klas IV-VII ze Szkół Podstawowych i młodzież z klas II-III Gimnazjów z obszaru Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego. Zdjęcia z nagrodzonych i wyróżnionych prac można obejrzeć na facebooku Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

Uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem dyplomów i nagród jego laureatom odbyło się 17 listopada 2017 roku o godzinie 11 w Pracowni Edukacyjnej mieszczącej się na parterze w siedzibie Zespołu przy ul. Tadeusza Kościuszki 2 w Przemyślu. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. 7 b Weronika Kaszycka, która zajęła II miejsce. Wyróżnienie otrzymał również uczeń kl. 5 b Gabriel Staszczak.

Uczniów do konkursu przygotowały panie: Joanna Pyra i Teresa Blecharczyk.

 

Pozostałe wpisy w kategorii: Konkursy-