Konkurs wiedzy pt. „Kocham Cię Polsko”

         W dniu 19.11.2018 odbył się w przedszkolu konkurs wiedzy pt. „Kocham Cię Polsko”. Głównymi celami konkursu było pogłębienie wiadomości o Polsce, kształtowanie szacunku dla własnego państwa i jego symboli narodowych, dostarczenie radosnych przeżyć oraz wdrażanie do współzawodnictwa i godnej rywalizacji. W konkursie wzięły udział 3-osobowe reprezentacje z grup: „Dzwoneczków” i „Starszaków”. Zawodnicy odpowiadali na zadawane pytania i wykonywali przygotowane zadania, wśród których znalazły się: układanie mapy Polski z puzzli, rozpoznawanie symboli narodowych, czy dokańczanie wersów hymnu. Konkurs niewielką przewaga wygrali przedstawiciele grupy „Dzwoneczków”. Konkurs dostarczył dzieciom nie tylko wielu wrażeń, ale także wzbogacił ich wiedzę. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i kolorowanki o tematyce patriotycznej. Konkurs zorganizowała mgr Anna Śliwińska.

Galeria: