Kanapki zwierzęta dla niejadków!

Drodzy Rodzice,
wielu z Was ma dzieci niejadki. Wiem, że ciężko jest zachęcić dziecko do jedzenia warzyw i owoców. Szukając pomysłów na uatrakcyjnienie posiłków i przyjemną dla oka zachętę do zjedzenia, przygotowałam dwie proste propozycje na Kanapki- zwierzaki!

Jest to rybka i wąsate zwierzątko! Możecie pokroić warzywa swoim dzieciakom i zachęcić do utworzenia własnego zwierzątka. To kreatywna zabawa, a jestem pewna, że w wielu przypadkach zakończy się sukcesem w postaci – zjedzenia kolorowe kanapeczki, które Wasze dziecko samodzielnie przygotuje.
Pozwólmy dzieciom poruszyć wyobraźnię, a możemy odnieść sukces żywieniowy.

Pamiętajcie, że te przykładowe kanapki. Możecie także wykończyć lub udekorować je rozmaitymi pastami, twarożkiem, czy posmarować awokado zamiast masła. Wycinajmy z pieczywa kształty, bawmy się warzywami, a potem smakujmy.

Warzywa powinny stanowić podstawę żywienia dzieci i dorosłych. Dostarczają antyoksydantów, witamin, błonnika pokarmowego, wpływają korzystnie na wygląd skóry, włosów i paznokci, a także wzmacniają odporność. Dajmy z siebie wszystko, aby Dzieci korzystały z ich dobrodziejstw! To Wy – Rodzice odgrywacie największą rolę w edukacji żywieniowej swoich dzieci, a my staramy się w tym pomóc.

Jagoda Smolińska
Dietetyk

Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności przedszkole-