Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Dubiecko

Sprawozdanie

z Gminnego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Dubiecko rozegranego ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci w dniach 22 – 23 maja 2019 roku na obiekcie „Orlik” Nienadowa. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych 22 maja – IMS roczniki: 2004 i 2005 oraz 23 maja – ID roczniki: 2006 i młodsi. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” po uprzednim losowaniu. Drużyna składała się z 6 zawodników (5 zawodników w polu i bramkarz), czas gry 2 razy 15 minut w grupie młodszej i 2 razy 20 minut w grupie starszej. Obowiązywał strój sportowy, buty: turfy lub trampki, piłka nr 4, pozostałe przepisy zgodne z regulaminem PZPN.

W kategorii wiekowej 2004 i 2005 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) zgłosiło się cztery drużyny: SP Dubiecko, SP Bachórzec, SP Nr 1 Nienadowa oraz SP Przedmieście Dubieckie.
Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
SP Dubiecko 1 miejsce
SP Bachórzec 2 miejsce
SP Nr 1 Nienadowa 3 miejsce
SP Przedmieście D. 4 miejsce
Królem strzelców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej został Kamil Wróblicki z SP Dubiecko, któremu puchar wręczył pan Jacek Grzegorzak – Wójt Gminy Dubiecko.

W kategorii wiekowej 2006 (Igrzyska Dzieci) zgłosiło się cztery drużyny: SP Dubiecko, SP Bachórzec, SP Nr 1 Nienadowa oraz SP Przedmieście Dubieckie.
Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
SP Dubiecko 1 miejsce
SP Bachórzec 2 miejsce
SP Przedmieście D. 3 miejsce
SP Nr 1 Nienadowa 4 miejsce
Królem strzelców w Igrzyskach Dzieci został Wiktor Sochacki z SP Dubiecko, któremu puchar w imieniu Wójta Gminy Dubiecko wręczyła pani Beata Worotyłko. Nadmieniamy, że Wiktor Sochacki został powołany do Kadry Młodzików Województwa Podkarpackiego PZPN, któremu serdecznie gratulujemy.
Puchary i dyplomy dla drużyn ufundował Wójt Gminy Dubiecko, natomiast puchary dla najlepszych strzelców turnieju ufundowała pani Elżbieta Głodowska – dyrektor ZS im. Aleksandra Fredry w Nienadowej.

Animator sportu Wójt Gminy Dubiecko
„Orlik” Nienadowa
Zdzisław Tereszczak, Jacek Grzegorzak