Dzień patrona Ignacego Krasickiego 15 marca 2019r.

       W tym roku Dzień Patrona wyjątkowo odbył się 15 marca 2019r. Ceremonia tradycyjnie rozpoczęła się przemarszem z pocztem sztandarowym do kościoła, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji naszej szkoły. Następnie klasy starsze pomaszerowały w stronę parku, gdzie odbyło się oficjalne złożenie kwiatów pod popiersiem Ignacego Krasickiego. Po tej ceremonii wszyscy uczniowie, a także rodzice i zaproszeni przez dyrekcję goście zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie chwilę później zaczęła się część artystyczna. Przedstawienie rozpoczęło się inscenizacją obiadu czwartkowego w wykonaniu uczniów klasy V b. Następnie szkolna grupa taneczna zaprezentowała swoje umiejętności, zachwycając widownię majestatycznym tańcem z kolorowymi chustami. Po tym występie głos zabrali uczniowie klasy V a, którzy przygotowali swoje interpretacje popularnych bajek księcia polskich poetów. Część artystyczna zakończyła się rozdaniem nagród laureatom konkursów związanych z naszym patronem, m. in. recytatorskim i plastycznym oraz zabraniem głosu przez Panią Dyrektor i zgromadzonych gości.

Galeria z wydarzenia:


Pozostałe wpisy w kategorii: Aktualności szkoła-