#ByćjakIgnacy -ETAP XI – ENERGIA ATOMOWA

ETAP XI – ENERGIA ATOMOWA
Na przedostatnich zajęciach w ramach programu Być jak Ignacy uczniowie zdobywali wiedzę na temat energii jądrowej. ⚛Przypomnieli sobie budowę atomu, rodzaj cząstek elementarnych. Poprzez wykonywane ćwiczenia uczniowie zrozumieli działanie elektrowni jądrowej i samodzielnie wykonali model działania takiej elektrowni. W trakcie zajęć podczas dyskusji pojawiły się plusy i minusy energii jądrowej. Energia wydzielająca się podczas reakcji jądrowych jest wykorzystywana w różnych dziedzinach życia przez człowieka. Rozszczepienie i synteza atomów to nie tylko konwencjonalna energetyka jądrowa i termojądrowa. Procesy te wykorzystuje się również w innych dziedzinach naszego życia. Uczniowie koła naukowego odpowiedzieli również na wyzwanie Ignacego w tym miesiącu i przygotowali minutowy filmik o energii jądrowej.
Rozszczepienie i synteza atomów to nie tylko konwencjonalna energetyka jądrowa i termojądrowa. Procesy te wykorzystuje się również w innych dziedzinach naszego życia. Do realizacji zadania wykorzystali program Mentimeter, z którego często korzystali na zajęciach tworząc chmurę słów przedstawiającą skojarzenia uczniów na dany temat. Po uruchomieniu prezentacji uczniowie wpisują swoje słowa za pomocą smartfonów. Wpisywane słowa tworzą chmurę, im częściej wpisywane słowo, tym większy jest jego rozmiar.

#byćjakignacy

Galeria:

Pozostałe wpisy w kategorii: "Być jak Ignacy"-